![]() |
| Veiseliha hakklihast kotlet. |
![]() |
| Meie grillburger. Väääga mahlane! |

Mingi loo peaks juurde rääkima? Grillburgerit tegema hakates oli minu eesmärk proovida teha sellist burgerit nagu Ameerikas tehakse. Selleks pidin lugesin ma läbi hulga retsepte nagu see ja lisaks vaatasin veel videot Terevisiooni kokandusnurgast. Hulganisti vaatasin ma veel ka Youtubest erinevaid How-to videoid ja retsepte, milles ma jälgisin põhiliselt ühte asja: kas kotletitainale ei lähegi muna?? Naljakas, eks? :D Igastahes muna kotletitainale ei lähe ja hakkliha ei tohi palju mudida ja soola läheb sisse vähe ja sool tuleb raputada peale. Siis ma hakkasingi tegema. Kastmeteks oli paprikakaste, mis oli tegelikult mõeldud kanale ja BBQ kaste, mis andis natuke suitsust maitset. Mulle see ei meeldinud. Muidu burger ise tuli väga hea. Kuna see kõik oli nii mahlane, siis ma suutsin ka oma roosale kleidile suured rasvaplekid peale tilgutada.
Selle ameerika burgeri tegemise idee sain ma sel kevadel Maamessilt, kui ühes nurgas ühes boksis tehti burgerit ja siis seda jagati seal. Ainult, et ma ei saanud aru, mida nad seal reklaamisid. See oli nii maitsev, jeerum, ja vahel ei olnud üldse mingeid ulmeasju: tomat, hapukurk, juust ja ketsup. Ja nii tahsingi ka mina midagi sarnast teha.
Selle kringliga on nüüd teine lugu. Selle ema tegi eile õhtul. Väga hea oli ning nüüdseks on sellest järgi ainult pool. Ükskord ma viisin ema tehtud kringlit ka külapeale ja seal üks terava keeleline julges öelda, et normaalsed inimesed ei pane kringlisse õuna. Ja me vist ei ole tõesti normaalsed, sest sel korral oli kringlis banaani ja marmelaadi ja rosinaid!

.jpg)
.jpg)
No comments:
Post a Comment