Monday, July 28, 2014

Söök: Grillburger ja kringel


Veiseliha hakklihast kotlet.


Meie grillburger. Väääga mahlane!


Mingi loo peaks juurde rääkima? Grillburgerit tegema hakates oli minu eesmärk proovida teha sellist burgerit nagu Ameerikas tehakse. Selleks pidin lugesin ma läbi hulga retsepte nagu see ja lisaks vaatasin veel videot Terevisiooni kokandusnurgast. Hulganisti vaatasin ma veel ka Youtubest erinevaid How-to videoid ja retsepte, milles ma jälgisin põhiliselt ühte asja: kas kotletitainale ei lähegi muna?? Naljakas, eks? :D Igastahes muna kotletitainale ei lähe ja hakkliha ei tohi palju mudida ja soola läheb sisse vähe ja sool tuleb raputada peale. Siis ma hakkasingi tegema. Kastmeteks oli paprikakaste, mis oli tegelikult mõeldud kanale ja BBQ kaste, mis andis natuke suitsust maitset. Mulle see ei meeldinud. Muidu burger ise tuli väga hea. Kuna see kõik oli nii mahlane, siis ma suutsin ka oma roosale kleidile suured rasvaplekid peale tilgutada. 

Selle ameerika burgeri tegemise idee sain ma sel kevadel Maamessilt, kui ühes nurgas ühes boksis tehti burgerit ja siis seda jagati seal. Ainult, et ma ei saanud aru, mida nad seal reklaamisid. See oli nii maitsev, jeerum, ja vahel ei olnud üldse mingeid ulmeasju: tomat, hapukurk, juust ja ketsup. Ja nii tahsingi ka mina midagi sarnast teha. 

Selle kringliga on nüüd teine lugu. Selle ema tegi eile õhtul. Väga hea oli ning nüüdseks on sellest järgi ainult pool. Ükskord ma viisin ema tehtud kringlit ka külapeale ja seal üks terava keeleline julges öelda, et normaalsed inimesed ei pane kringlisse õuna. Ja me vist ei ole tõesti normaalsed, sest sel korral oli kringlis banaani ja marmelaadi ja rosinaid!

Saturday, July 26, 2014

Kaks pilti

Pedja jõgi


Palamuse poe ukse juures oli selline plakat. See ei ole mingi tavaline kampaania, vaid see on inimeselt-inimesele kampaania.

Mul on suure linna igatsus. Tahaks kuhugi mõnusasse kohta sööma ning jahedasse kinosaali filmi vaatama.

Monday, July 21, 2014

Eile oli udu...

Curly Strings




Auto tagant, hästi lähedalt, jooksid läbi kaks rebasepoega. Peale seda nad veel jõllitasid meid päris kaua. Ühte hea suumiga kaamerat oleks väääga vaja olnud.

Ma fokuseerisin taevast seega tegi ta ülejäänud pildi tumedaks. 

Vooremaa

Kohe tuli meelde laulupidu ja mudilaskoorid.
Eile oli täpselt see päev, kus igasugune profesionaalsem kaamera ja fotograaf oleks tulnud kasuks. Ma kogu selle aja kahetsesin, et ma oma digikaamera koju unustasin ning kurvastasin, et mul ei ole ühte head peegelkaamerat paari hea objektiiviga. Mul oli õde ka kaasas, kes läheb nüüd viiendasse klassi, ning ütlesin talle, et ta teeks pilte oma ajju, et novembris matatunnis ilusat suve meenutada saaks. :D Kogu meie pisikest reisi ujuma ja tagasi saatis Curly Strings. Ilus õhtu oli! :D

Thursday, July 17, 2014

Täna 17.07

Kass.
Me emaga käisime täna jälle maasikaid korjamas. Kui vaid kogu mets oleks selline olnud!
Mis mari see on? Pean järgi vaatama.


Teemal: Suvi on minu jaoks...hapukurk.
Miks ma ei kasuta Instagrammi? Sest ma tahan vahel ka pikemalt kirjutada. Teine põhjus on muidugi ka see, et pärast pidi tegemist tuleb veel vajutada miljoon nuppu, et tekst kirjutada ja kogu pilt üles laadida. Tavalise kaameraga on asi lihtsam, teed pildi ära ja valmis.

Wednesday, July 16, 2014

Suvi on minu jaoks....

...suvikõrvitsapirukas. Ma teen seda igal suvel. 
...herned.
...kui ma ärkan hommikul vara üles ja õues on valge. 15.07 ja kell 04.08 hommikul.
 Minu lapsepõlvekodus paistab päike igal suvel mulle hommikul silma..ja see meeldib mulle. Sel suvel kuidagi pilved on alati ees kahjuks. 14.07 kell 4.30 hommikul. 
...rand. Peipsi järv.
...korilus. Ma ei saanud ainult mustikatele tähelepänu pöörata. Maasikad, mustikad, pohlad, jõhvikad...ja murakad sel aastal esimest korda.
...kontserdid.
...põllutööd ja tööriided.
...maasikad.
...ujumine.

Saturday, July 12, 2014

Esimesed pildid

Ma sõitsin eile Tartust koju ning mul tuli idee! Mina hakkab pidama blogi, mis sisaldab palju pilte. Need peavad aga olema tehtud minu mobiiltelefoniga. Ma olen õppinud parimatelt, oma sõbrannalt, et kõigest tuleb pilti teha ja kõigest tuleb kirjutada. Kirjutada ma ei oska. Minu kaameraks on LG G2 mini nutitelefon. 

Seda hommikuuimet pole ammu juhtunud. Kuigi kohvi ootab mind alati ärgates juba tassis. :D See on pildistatud minu esimese nutitelefoniga Samsung Galaxy mini.

Samsung S3 mini

Minu õhtusöök, mis on tehtud külmkapis leiduvast: Krevetid, külmutatud köögiviljad ja parmesani juust. S3 mini.

Ühes imelises restoranis - Daiquiri. Me kolmekesti sõime seda kahvliga. S3 mini

Vindus. LG G2 mini

17. juuni kell 14.55 LG G2 mini.
Minu kõik nutitelefonid on olnud minid.